Wszytko zależy od koloru!

Wszytko zależy od koloru!

To co napiszę nie będzie ani odkrywcze ani nowatorskie ale uważam że trzeba o tym trąbić na każdym kroku. Kolor we wnętrzu waszych mieszkań ma gigantyczny wpływ na to jak się czujecie. I nie mam na myśli tego jaki kolor lubicie bo nawet jeśli lubicie jakiś kolor to wcale nie oznacza że nie będzie na was oddziaływać negatywnie.

I tak widać jak beże, brązy i popiele wdarły się do salonów i dobrze bo to kolory neutralne które nie narzucają się i dobrze współgrają z resztą barw która zapewne gości w nie jednym pokoju.

Jeśli miałbym powiedzieć co jest najważniejsze w doborze koloru to myślę że skupił bym się na tym co najważniejsze czyli musi być: tłem dla mebli,nie może być agresywny i najważniejsze nie może to być wybór na miesiąc! Czyli trzymajcie się tego co jest pewnym standardem.

Na tym etapie pewnie zastanawiacie się o czym tu piszą co za bzdura!?

Fakt można tak pomyśleć ale postaram się udowodnić swoją tezę w prosty sposób.

Większość z nas chce pokazać swoje ja poprzez to w jakim wnętrzu mieszka i to super. Jestem taki sam ale jestem przekonany że aby to robić trzeba grać detalami a nie nawą główna w postaci żółtej ściany. Czasem jeden mały detal w w miarę zbilansowanym wnętrzu zrobi większe wrażenie od bombardowania kogoś bodźcami kolorystycznymi.
Poniżej kilka propozycji które wydały mi się ładne i nieprzytłaczające choć niektóre z nich są pełne kolorów, deseni oraz przedmiotów. I jak widać główną rolę odgrywają kolory detali obrazów czy plakatów które są idealnie wyeksponowane dzięki nienarzucającej się kolorystyce ścian.

szare ściany

plakat na ścianie

ramki do zdjęć

płótno malarskie i obraz

fototapety i klocki

schody i plakaty